Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie

XV Edycji 2015 Konkursu

Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

WYPRAWKA SZKOLNA-  jest formą pomocy udzielanej uczniom klas III oraz uczniom klas III;V;VI, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (nie mylić z orzeczeniem o niepełnosprawności)
Od  1.09.2015r. wszyscy rodzice/prawni opiekunowie uczniówklas III, których dochód netto, przypadający na jednego członka rodziny, w miesiącu sierpniu 2015r. nie przekroczył kwoty 574 zł. są uprawnieni do skorzystania z pomocy w formie zwrotu kosztów związanych z zakupem podręczników.
Rodzice uczniów klas III; V; VI posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego również mogą ubiegać się o zwrot kosztów związanych z zakupem podręczników szkolnych. W przypadku dzieci posiadających w/w orzeczenia nie brane jest pod uwagę kryterium dochodowe.

Wysokość  dofinansowania: dla uczniów klas III  wynosi 225 zł. (również dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego)
Wysokość  dofinansowania: dla uczniów klas V i VI posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wynosi 325 zł.
Wnioskio przyznanie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych dostępne są w sekretariacie szkoły (pokój nr 5).
Wypełnione wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi uzyskany w rodzinie dochód za miesiąc sierpień 2015r. należy złożyć do pedagoga szkolnego (pokój nr 40, II piętro)w terminie nieprzekraczalnym do 7 września 2015r.
Wraz z wypełnionym wnioskiem należy dostarczyć fakturę zakupu podręczników.

STYPENDIUM SZKOLNE
– pomoc ta udzielana jest uczniom z klas I – VI, pochodzących z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 456 zł. (netto). Wnioski o udzielenie pomocy w formie stypendium szkolonego można pobierać w sekretariacie szkoły, bądź u pedagoga szkolnego od dnia  1 września 2015r.
Wypełnione wnioski (dla każdego dziecka oddzielny wniosek w przypadku więcej niż jednego dziecka w rodzinie) wraz z dokumentami potwierdzającymi uzyskany w rodzinie dochód netto  / oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów/, w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (sierpień 2015r.), należy złożyć u pedagoga szkolnego  w nieprzekraczalnym terminie  do 15 września 2015r.
Od 1 października 2015r
. o pomoc w formie stypendium szkolnego mogą ubiegać się uczniowie, których dochód w rodzinie nie przekroczył kwoty 514 zł. na członka rodziny. Osoby zainteresowane tą formą pomocy udokumentowane wnioski składają osobiście w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 października 2015r. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 61a, pokój nr 9,
tel/fax 534 65 25

Wnioski, które składają rodzice osobiście w placówce MOPS należy uprzednio przedłożyć w Szkole Podstawowej nr 2 celem potwierdzenia tego, że dziecko jest uczniem w/w Szkoły.

W związku z realizacją projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” na terenie miasta, w tym również w najbliższym otoczeniu szkoły, występują utrudnienia w ruchu.

PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI

w okolicy szkoły i na terenie objętym budową

1/ Należy zachować szczególną ostrożność przechodząc na drugą stronę jezdni:

˗      przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach, mając na uwadze brak sygnalizacji świetlnej i zmiany w ruchu pojazdów

˗      bacznie rozglądać się w prawo i w lewo

˗      upewnić się, czy w danym miejscu można przejść na drugą stronę

˗      nie przechodzić po terenie budowy (wykopach) w niewyznaczonych miejscach

2/ Należy zachować szczególną ostrożność idąc chodnikiem:

˗         chodniki częściowo są zdemontowane, często płytki chodnikowe są niestabilne, przez co łatwo o kontuzję

˗         wybierać okrężną drogę, np. zamiast iść wzdłuż ul. Kościuszki w kierunku Manhattanu, lepiej pójść ul. Piłsudskiego i Kopernika;

˗         szczególnie uważać na prowizorycznych mostkach ustawionych nad głębszymi wykopami

˗         bacznie obserwować sytuację na chodnikach, gdyż są one często drogami dojazdowymi dla ciężkiego sprzętu z terenów budowy

˗         nie podchodzić do koparek i innych sprzętów.

3/ Należy bezwzględnie przestrzegać zasady korzystania ze stref boiska szkolnego tylko zgodnie z przeznaczeniem - ZABRANIA SIĘ GRY W PIŁKĘ POZA STREFĄ  aktywności sportowej – zespołowej(duże boisko)-  otoczonej piłkochwytami, by uniknąć sytuacji wydostania się piłki poza teren szkoły.

Informacja dla konsumentów

Preferowana przeglądarka Firefox lub GoogleChrome

Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obecni na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.